chór
Koncert w katedrze św. Marii Magdaleny, 10.01.2016Dzień św. Grzegorza, 2012 rok.Na festiwalu w Hajnówce - maj 2008 roku

Chór śpiewający na nabożeństwach polskojęzycznych w Warszawie to zespół złożony z amatorów. Jego historia sięga 2004 roku, kiedy przygotowywano nabożeństwa polskojęzyczne. Obecnie chór jest w stanie sprawować większość prawosławnych nabożeństw - niedzielnych Liturgii, sobotnich nabożenstw wieczornych, a także nabożenstw świątecznych, wielkopostnych i paschalnych.

Chór powstał w listopadzie 2004 roku, jako nieformalna grupa przygotowująca się do aktywnego uczestniczenia w Liturgii sprawowanej po raz pierwszy w języku polskim. Jego członkami stały się osoby śpiewające w innych chórach, a także ci, którzy tutaj chcieli rozpocząć swoją przygodę ze śpiewaniem cerkiewnym.

Podstawowe nuty pochodziły od chóru wrocławskiego, który już od kilkudziesięciu lat uczestniczy w Liturgii w języku polskim, brakujące części były opracowywane na bieżąco. Obecnie w kaplicy prowadzone jest pełne życie liturgiczne.

Chór okazjonalnie występuje poza świątynią - na festiwalu w Hajnówce, podczas Nocy Muzeów, na koncercie w warszawskiej katedrze prawosławnej.

Chórem w kaplicy dyrygują Anna Czerewacka i Alina Awramiuk-Godun.

Zdjęcia z koncertów można obejrzeć w galerii